Istorijų pasakojimo dirbtuvės su Jakob Elofsson

anyksciai-pasakojimas

Gruodžio 11 dieną Anykščių viešojoje bibliotekoje vyko istorijų pasakojimo mokymai, kuriuos vedė profesionalus istorijų pasakotojas iš Švedijos Sagobygden muziejaus Jakob Elofsson.

Jakob pristatė Sagobygden (Legendų) muziejaus veiklas, pasakojimo meno tradiciją Švedijoje, bei kaip istorijų pasakojimas yra naudojamas dirbant su auditorijomis. Dirbtuvių metu Jakob pasakojo istoriją apie Švedijos didvyres moteris ir jų lyderę Blendą (Blända), kurios gudrumu ir šaltu protu pavyko išsaugoti Švedijos žemes, jas užpuolus Danijos kariams. Remdamiesi šia istorija mokymų dalyviai diskutavo apie įtraukios istorijos struktūrą, apie pasakotojo svarbą perduodant istorijos žinutę, jo kūno laikyseną, gestikuliavimą, balso tembrą.

27 mokymų dalyviai iš Anykščių, Rokiškio, Kaišiadorių, Ignalinos, Panevėžio ir Klaipėdos susipažino ir praktiškai išbandė įvairias istorijų kūrimo technikas, kūrė savo istorijas ir jomis dalinosi su auditorija. Dalyviai mokėsi retorikos technikų ir gavo naudingų patarimų kaip lavinti vaizduotę, visi kartu diskutavo, kas jiems patiems istoriją padaro įtraukia – tai veikimas prieš nusistovėjusias taisykles, istorijoje laukiantis netikėtas pokytis, įdomūs herojai, stiprias asmenybes turintys veikėjai ir istorijoje slypinti meilės linija.

Istorijų pasakojimas – tai būdas išsaugoti savo istoriją, krašto legendas, dalintis patirtimi, suvokti mus supantį pasaulį ir vieniems kitus. Istorijų pasakojimą kiekvienas iš mūsų gali naudoti kasdien – jis žadina vaizduotę, didina pasitikėjimą savimi, padeda kurti ryšius su auditorijomis.

Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje, finansuojamas Šiaurės ministrų tarybos kultūros edukacinio projekto „Nordic – Baltic Stories“ lėšomis.

Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešoji biblioteka