Gera žinia skaitantiems angliškai – bibliotekos lentynos pasipildė knygomis anglų kalba. Žinia, kad skaitydami tokias knygas ne tik patobulinate kalbos žinias, bet turite galimybę atrasti originalų rašytojų stilių bei autentiškų kultūrinių niuansų. Kūriniai galbūt net paskatins įveikti kalbos barjerą, siekiant dar artimiau pažinti pasaulinę literatūrą.
Naująsias ir daug kitų knygų užsienio kalbomis rasite bibliotekos III aukšte Užsienio literatūros fonde. Visas knygas galima pasiimti į namus.
Keltą naujienų pristatome.
Jayne Anne Phillip „Night watch“
2024 m. Pulitzerio literatūros premijos laimėtoja.
„Kvapą gniaužiantis savo apimtimi ir intensyvumu“, Tayari Jones
„Stulbinančiai ypatinga ir įžūliai universali“, Alice Randall
Užburianti istorija apie motiną ir dukrą, ieškančias prieglobsčio po chaotiško pilietinio karo.
1874 m., po karo, traumos persekioja civilius ir karo veteranus, atskalūnus ir klajūnus, laisvuosius ir pabėgėlius. Dvylikametė ConaLee ir jos motina Eliza, kuri nekalba daugiau nei metus, atvyksta į Vakarų Virdžiniją. Ten, toli nuo šeimos, mylimų kaimynų ir pažįstamų, jos bando susigrąžinti savo buvusius gyvenimus.
Ši įtraukianti knyga – puikus liudijimas, kaip šeima ištveria negandas, taip pat stulbinanti patirto karo ir jo padarinių kronika.
Samantha Downing „A twisted love story”
„Priklausomybę sukeliantis trileris, pilnas paslapčių ir melo“, „Tikrai šviežias psichologinio trilerio žanras. Tikėkitės tamsaus humoro ir daugiau nei amerikietiški kalneliai“, Good Housekeeping
Kokia tai istorija? Kai gerai, tai puiku. Gėlės. Didingi poelgiai. Gilūs prasmingi pokalbiai, kuriuose dingsta visas pasaulis. Kai blogai, tai tikrai blogai. Kerštingos kovos. Sugadintas turtas. Arešto orderiai.
Nutrūktgalviškas katastrofiškų ir kerštingų išsiskyrimų ciklas ir nuolatinių santykių atnaujinimas turi greitai baigtis. Nes staiga Wesas ir Ivy įgyja bendrą priešą – detektyvę. Vienas neteisingas žingsnis bus lemtingas – taigi, jei Wesas ir Ivy nesilaikys išvien, šis išsiskyrimas gali būti paskutinis.
Užburiantis pasakojimas apie galią, privilegijas ir tamsią magiją, klestinčias Jeilio slaptosiose draugijose.
Alexas yra nebaigęs vidurinės mokyklos, žemo lygio narkotikų prekeivis ir vienintelis išgyvenęs siaubingą daugybinę žmogžudystę. Jam suteikiama galimybė dalyvauti Jeilio universitete ir gauti visą stipendiją dėl unikalaus gebėjimo matyti vaiduoklius, vadinamus pilkaisiais.
New York Times bestseleris.
Autorius atgaivina sudėtingą pasaulį, pilną magijos, smurto ir pernelyg tikrų pabaisų.
Mariana Enriquez „A sunny place for shady people”
Sveiki atvykę į Argentiną ir žavinčią, bauginančią, fantastišką Marianos Enriquez vaizduotę. Dvylikoje naujų žavingų istorijų Enriquez rašo apie paprastus žmones, moteris, kurių gyvenimas apsiverčia, kai susiduria su siaubu, siurrealistiškumu ir antgamtiškumu.
Vaiduoklių nualintas rajonas, šeima, kurios veidai tirpsta, blyškus viešbutis, kur persekioja mergina, upės pakrantė, apgyvendinta paukščių, kurie anksčiau buvo moterys – šios ir kitos pasakos atskleidžia šiuolaikinio gyvenimo šešėlius, gyvenimą, kur nebėra ribos tarp gėrio ir blogio.
Trys vyrai išplaukia į žvejybą į mėgstamą vietą, nepaisant prisiminimų apie siaubingą nelaimingą atsitikimą, ten įvykusį prieš daugelį metų. Prabėgus ilgai, tvankiai dienai, jie geria ir gamina maistą, kalbasi, šoka ir bando įveikti savo praeities vaiduoklius. Tačiau jie yra pašaliečiai, ir šis intymus, savotiškas buvimas nedera su šios vandeningos vietos gyventojais, tiek su žmonėmis, tiek su kitais. Smurtas, atrodo, neišvengiamas, bet gal galima išvengti kitos tragedijos?
Naujausias Selvos Almados romanas, raibuliuojantis tarsi tekanti upė – geriausia jos pagaulaus stiliaus ir išskirtinės Argentinos kaimo vizijos išraiška.
„Atšiaurus, bet giliai humaniškas ir jaudinančiai pasiektas“, The Times
„Šis aliuzinis romanas nusipelno savo vietos 2024 m. tarptautiniame „Booker“ trumpajame sąraše“, Irish Times
„Almada žino, kaip užfiksuoti regiono savitumą. Jos veikėjai savo santūrumu atskleidžia vidinį gyvenimą, kamuojamą egzistencinių rūpesčių. Galbūt tyla ir gamtos balsai užima galimų atsakymų vietą“, La Nación
„Tai labai gilus pasakojimas, kuriame aplinkybės (upė, žvejyba, sala) iškyla iš labai galingo poetinio pasakojimo, kuris daugiau tyli, nei pasako garsiai, daugiau praleidžia, nei pasakoja“, El periódico
Written for a friend : a collection of stories. Laura Clift – knygoje yra penkios istorijos, išdėstytos tam tikru laiku. Nuo vakarinės Anglijos pakrantės, Apalačijos miškų iki seno švyturio Naujojoje Anglijoje, ilgo dykumos kelio Nevadoje ir sidabrinio ežero Škotijoje. Šias vietas ir jų istorijas sieja šeimos, draugystės ir sielvarto tyrinėjimai. Ir šiek tiek magijos.
The dangers of smoking in bed : stories. Mariana Enriquez – psichologinių siaubo apsakymų rinkinys.
The bee sting. Paul Murray – puikus naujasis P. Murray romanas apie Airijos kaimo klaną.
The death watcher. Chris Carter – šiurpinantis ir adrenalino kupinas trileris iš Sunday Times bestselerių dešimtuko.
All daughters are awesome everywhere. DeMisty D. Bellinger – istorijos apie žmogaus silpnumą ir naujai atrastas stiprybes.
The best possible experience. Nishanth Injam – emociškai turtingas apsakymų rinkinys, kuriame nupieštas žavus šiuolaikinės Indijos ir jos diasporos portretas.