i.Biblioteka – daugiau nei 70 Lietuvos bibliotekų vienijantis portalas, virtuali biblioteka, kuri suteikia galimybę patogiai ir greitai rasti norimus leidinius. Elektronines knygas galite pasiskolinti, jei turite LIBIS skaitytojo pažymėjimą. Tereikia per išmanųjį įrenginį prisijungti prie portalo ir skaityti knygas bet kur, kur yra interneto ryšys.
Visos knygos yra nemokamos! Visą elektroninių knygų sąrašą rasite čia.
Kviečiame susipažinti su naujausiais leidiniais, papildžiusiais i.Bibliotekos fondą. Kaip užsisakyti ir skaityti knygas.
Iškilus klausimams, visuomet kviečiame kreiptis į bibliotekos darbuotojus.
Ullos Lenzės romaną „Radistas“ įkvėpė laiškai, kuriuos Jozefas Kleinas rašė savo broliui Karlui, rašytojos seneliui. Po Pirmojo pasaulinio karo į Ameriką pasitraukusio vokiečio gyvenimo istorija atskleidžia mažai nagrinėtą nacių režimo veiklą anapus Atlanto.
Vokiečių emigrantas Jozefas Kleinas dirba spaustuvėje, ši užverčia miestą atsišaukimais, tačiau jis pats lieka nuošalyje nuo vis labiau įsiplieskiančių kovų. Jozefo pasaulis – džiazu alsuojantis Harlemas, o didžioji aistra – trumpųjų radijo bangų eteris, padovanojęs pažintį su Loren. Jai ir ištaria „aš tave myliu“. Žodžius, kuriuos vengdavo kam nors sakyti.
Jei norvegui pasiseks, jis gali pakeisti karo eigą… Bet ar jam pavyks tai padaryti? Tarptautinio bestselerio autorius Aslak Nore kviečia į nepaprastą Antrojo Pasaulinio karo istoriją…
Jaunas norvegas Henris Stormas, 1936 m. Berlyno olimpinių žaidynių sidabro medalininkas, kilęs iš nacistinei Vokietijai itin prijaučiančios šeimos, susižavi nacionalsocialistinėmis idėjomis ir kova su bolševizmu. Kupinas drąsos ir jaunatviško ryžto, jis įstoja į SS ir iškeliauja į Rytų frontą, Ukrainą. Tačiau ten patirtas siaubas priverčia ne tik pamatyti nacizmą visu baisumu, bet ir apskritai suabejoti žmogiškumu karo fone…
Aslak Nore (g. 1978 m.) – šiuo metu bene populiariausias Norvegijos rašytojas, bestselerio „Kapas jūroje“ ir jo tęsinio „Arkties nuotakos“ autorius. Pats tarnavęs elitiniame Telemarko batalione Bosnijoje, rašytojas aistringai studijuoja Antrojo pasaulinio karo istoriją ir savo kūriniuose meistriškai supina fikciją ir tikrus istorinius įvykius. Šįkart jo dėmesio centre – pirmosios pasaulyje balistinės raketos išradimas ir kino ekrano intrigos verti šnipų žaidimai. Rezultatas – puikus, jaudinantis ir įtraukiantis istorinis romanas apie lemtingus Antrojo pasaulinio karo įvykius.
Benas Lyris, Dalia Musteikytė „Išgydytos mintys”
Ši knyga tarsi pokalbis. Terapinis pokalbis tarp dviejų lyg ir nepažįstamų, tačiau kartu žmogiškojo nežinojimo ir kasdieniškų atradimų kelyje esančių žmonių.
Šįkart žurnalistė Dalia Musteikytė gerokai išplečia savo darbo ribas, kiekvienas klausimas jai itin artimas, asmeniškas, jautrus, o jo atsakymas reikšmingas, projektuojantis būsimus sprendimus. Skaitytojas tuose klausimuose gali atrasti savo mintį, pamąstymą, svarstymą, galiausiai ir atsakymą.
Kitas pokalbio dalyvis – kunigas Benas Lyris atskleidžia visą savo žmogiškąjį tikėjimu paremtą žinojimą, perleisdamas jį per asmeninius patyrimus, išgyvenimus, dabarties jausmus. „Tikiu, kad skaitydami šią knygą žmonės bus palytėti paties Dievo artumo. Turbūt negalime visi būti labai dieviški, labai šventi, bet visi galime būti žmogiški. Tegul mūsų knygos puslapiai, mano, jūsų knygos puslapiai, mūsų žmogiškumas kiekvieną priartina prie jo paties širdies pasaulio. Linkiu, kad tame širdies pasaulio kampelyje jis sutiktų Dievo veikimą – veikimą to, kuris ateina, apsigyvena, myli, apkabina ir gydo.“
Benas Lyris
Louise Kennedy „Peržengus ribą”
„Washington Post“ geriausia metų knyga. Įtraukta į Moterų grožinės literatūros premijos trumpąjį sąrašą.
Louise Kennedy gimė ir užaugo greta Šiaurės Airijos sostinės Belfasto. Rašydama romaną rėmėsi tikrais įvykiais. Iš skausmo ir žiaurumo ji sukūrė labai gyvenimišką ir jautrią dramą apie sužlugdytą meilę ir nepalaužiamą ištikimybę saviems idealams, kur tai, iš kur esi kilęs, atrodo, svarbiau nei tai, kas tu esi.
1975 metai. Šiaurės Airijoje atvirai liepsnoja protestantų ir katalikų nesutarimai, aidi šūviai ir griaudėja sprogimai, o jauna moteris blaškosi tarp ištikimybės savo bendruomenei ir pavojingos aistros.
Nepaisant sumaišties ir smurto protrūkių, Kušla su motina gyvena ramų gyvenimą mažame miestelyje netoli Belfasto. Dienomis ji dėsto parapijos mokykloje, o naktimis dirba šeimos užeigoje. Būtent ten ji susipažįsta su Maiklu Egniu, advokatu, išgarsėjusiu teismuose ginant Airijos respublikonų armijos (IRA) narius.
Robin Stern „Manipuliacijų efektas”
Šioje revoliucingoje knygoje žymi terapeutė dr. Robin Stern supažindina skaitytojus su gniuždančių manipuliacijų efektu, padėdama jiems suprasti, kuriuos santykius verta išsaugoti, o kuriuos derėtų kuo greičiau nutraukti ir kaip apsisaugoti nuo gniuždančio klaidinimo.
Dr. Robin Stern yra Jeilio universiteto Emocinio intelekto centro vadovė ir Vaikų tyrimų centro mokslo darbuotoja. Ji yra licencijuota psichoanalitikė, turinti trisdešimties metų darbo su individualiais pacientais, poromis ir šeimomis patirtį. Dr. Stern taip pat priklauso Kolumbijos universiteto Mokytojų koledžo tarybai ir yra projekto Rebirth autorė. Dr. Stern buvo viena iš Vudhalo instituto steigėjų, kuriame penkiolika metų kūrė ir vykdė lyderystės raidos programas moterims. Ji reguliariai konsultuoja mokyklas ir kompanijas iš viso pasaulio, o nuo 2012 m. bendradarbiauja su kompanija „Facebook“, kurdama įrankius, padedančius suaugusiesiems ir vaikams lavinti emocinį intelektą bei spręsti internete kylančius konfliktus.