Vokiečių kalbos savaitė mūsų bibliotekoje

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka prisijungia prie iniciatyvos Vokiečių kalbos dienos Lietuvoje „Ö kaip vokiškai?“ ir spalio 16–20 dienomis kviečia į renginius DEUTSCHE WOCHE IN UNSERER BIBLIOTHEK. Daugiausia renginių inicijuoja bibliotekos Menų skaitykla (Respublikos g. 14, III a.).

Spalio 16 ir 17 d. (pirmadienį, antradienį) 17 val. Menų skaitykloje – vokiečių poezijos ir muzikos valanda. Klausysime poetų Heinrich Heine, Hermann Hesse, Rainer Maria Rilke, Rainer Dimmle eilėraščių ir juos lydinčios instrumentinės muzikos garso ir vaizdo įrašų, ragausime karštos žolelių arbatos ir gardėsių. 

Spalio 18 d. (trečiadienį) 16 val. bibliotekos konferencijų salėje – vaidybinio filmo „Kažkur Afrikoje“ peržiūrą. Filmas sukurtas pagal to paties pavadinimo vokiečių rašytojos Stefanie Zweig autobiografinį romaną, pasakojantį apie jos šeimos išgyvenimus bei skirtingų kultūrų susidūrimą Kenijoje, į kurią jie emigravo iš Vokietijos 1938 m. Filmas sukurtas 2001 m., jo trukmė 136 min., vokiečių kalba su lietuviškais subtitrais.

Visą savaitę, spalio 16–20 d., Menų skaitykloje veiks leidinių paroda, kurioje pristatomi Vokietijos dailininkų, kompozitorių bei atlikėjų kūriniai.

Spalio 16–20 d. visiems vokiečių kalbos mylėtojams ar ketinantiems ją išmokti nemokamai suskaitmeninsime vokiečių kalbos mokymosi medžiagą iš atneštos garsajuostės ar vinilo plokštelės.

Bibliotekoje vyks ir Vokiečių kalbos dienų edukaciniai užsiėmimai.

Spalio 16–20 d. Menų skaitykloje 4–6 klasių moksleiviams užsiėmimai „Pirmoji pažintis su Vokietija = Erste Bekanntschaft mit Deutschland“ (trukmė 45 min.), kuriuose pateiksime svarbiausių žinių apie šalį, jos žmones, papročius ir tradicijas, siūlysime paklausyti įgarsintų vokiečių kalba pasakų bei vaikų dainų. Teiraukitės tel. (8-45) 46 55 52 arba el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

Spalio 18 d. (trečiadienį) 13 val. Vaikų literatūros skyriuje – trijų Panevėžio mokyklų 8-tų kl. mokinių komandos dalyvaus konkurse „Ö kaip vokiškai?“, atliks įvairių užduočių apie Vokietiją, gyventojus, tradicijas ir papročius, apie vokiečių kalbą. Skambės vokiškos dainos, bus galima susipažinti su vokiškais leidiniais. Dalyvaus Kazimiero Paltaroko gimnazijos, „Žemynos“ ir „Vyturio“ progimnazijų aštuntų klasių mokinių komandos.

Projektą Vokiečių kalbos dienos Lietuvoje „Ö kaip vokiškai?“ inicijavo Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe`s institutas, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK).

Laukiame Jūsų Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje!