Išskirtinis jaunosios pianistės koncertas bibliotekoje

Rugpjūčio 11 d. (penktadienį) 16 val. bibliotekos (Respublikos g. 14) kuluaruose vyks tarptautinių konkursų laureatės MILDOS DAUNORAITĖS atliekamas fortepijono muzikos koncertas. Būdama tik 15-os Milda yra daugybės prestižinių konkursų laureatė, muzika jaunajai pianistei – jos kalba.

Koncertuoti ji pradėjo nuo 6 metų ir nuo pat pirmų pasirodymų pelnė pirmąsias vietas, ne viename konkurse buvo įvertinta GRAND PRIX.

Įsimintiniausi konkursai, kuriuose Milda gavo reikšmingus apdovanojimus: XVI, XVIII ir XIX nacionaliniai Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkursai, kuriuose ne tik tapo laureate, bet ir visuose pelnė specialiuosius prizus. Tarptautiniame pianistų, stygininkų, pučiamųjų ir mušamųjų instrumentalistų konkurse – festivalyje „RENAISSANCE“ įvertinta GRAND PRIX, o X ir XV tarptautiniuose konkursuose „Muzika be sienų“ net du kartus gauti GRAND PRIX apdovanojimai.

Jaunoji pianistė labai džiaugiasi ir didžiuojasi, kad nuo 2010 m. yra „SOS Talents Foundation – Michel Sogny“ fondo stipendininkė. Žymus pianistas, kompozitorius Michel Sogny – Mildos mokytojas, į kurio meistriškumo pamokas ji dažnai vyksta. 2015 metų gruodžio mėnesio žurnalas „CLASSICA“, leidžiamas Prancūzijoje, Šveicarijoje ir Belgijoje, Mildą ir jos draugą pianistą Kasparą Mikužį pasirinko viršelio veidais.

Net du kartus M. Daunoraitė buvo nacionalinės moksleivių skatinimo programos „Lietuvos Maximalistai“ pagrindinės stipendijos muzikos kategorijoje laimėtoja, buvo ir jauniausia „maximalistė“.

Jaunoji pianistė daug koncertuoja užsienyje. Kiekvienais metais Paryžiuje, Eliziejaus laukuose esančiose koncertų salėse, vyksta Kalėdoms skirti Michel Sogny fondo vaikų koncertai, kuriuose muzikuoja ir Milda. 2015 m. Milda koncertavo Paryžiuje, kalėdiniame koncerte, skirtame „SOS Talents fondation Michel Sogny“ 15 metų jubiliejui pažymėti, kurį filmavo TV kanalas „Mezzo“. Tuo metu ji buvo apsistojusi mecenato Dassault rezidencijoje. TV kanalas „Mezzo“ Mildą filmavo ir koncertą transliavo jau du kartus.

Kelerius metus iš eilės birželio 1 dieną M. Daunoraitė koncertavo garsiausioje Batumio salėje, kur koncertų klausėsi Lietuvos ir Gruzijos prezidentai, ambasadoriai, kultūros elito atstovai. Įspūdingi koncertai vyko Varšuvoje, Nobelio premijos laureatų susitikime, Amsterdame, Ženevoje, Vienoje, Fuldoje (Vokietija). 2016 m. vasarą Milda dalyvavo Gradus tarptautiniame pianistų festivalyje Aarhus mieste, Danijoje, kur buvo pakviesta, kai laimėjo GRAND PRIX XV tarptautiniame konkurse „Muzika be sienų“.

Milda nepaprastai vertina savo muzikos mokytojus, puoselėjančius jos talentą. Pirmoji jos mokytoja buvo Irena Meldaikienė, kurios pamokos labai padeda muzikantei kiekvieno koncerto metu. Labai svarbi jos muzikiniame gyvenime yra pianino mokytoja ekspertė šilutiškė Liudmila Kašetienė, kuri negailėdama savo asmeninio laiko labai daug dirba su mergaite. Milda net gyvena pas ją, kai mokosi muzikos Šilutėje. Dabar muzikos paslapčių jaunąją pianistę moko Justas Dvarionas, žymiojo kompozitoriaus Balio Dvariono anūkas. Pasak Mildos, jis – labai charizmatiška asmenybė, daug nuveikęs gyvenime ir puikiai perteikiantis žinias. Nuo šių metų rugsėjo mėnesio M. Daunoraitė mokysis Pursell muzikos mokykloje Londone.

Jaunosios pianistės norą muzikuoti labai palaiko jos tėvai architektai, puikiai suprantantys kūrybos džiaugsmą. Milda mano, kad savo muzikinius gebėjimus ji galėjo paveldėti iš senelio Algimanto Daunoro – kompozitoriaus, knygos „Harmonija“ autoriaus. „Nors nepažinau savo senelio, nes jis jau seniai miręs, tačiau jaučiu jo dvasinį palaikymą, kai groju. Jis yra mano Angelas Sargas“, – sako ji.

Muzika – ne tik malonumas, bet ir labai sunkus darbas, reikalaujantis kantrybės, didelės ištvermės, nes valandų valandas tenka muzikuoti, norint pasiekti rezultatų. Mildą dažnai vadina vunderkinde (beje, ji yra tapusi konkurso „Vunderkindai.lt“ nugalėtoja), tai ir įgimtas didžiulis talentas, ir begalinis pasišventimas muzikai. Konkursuose būna ir džiaugsmo akimirkos, ir tokie momentai, kada norisi viską mesti. Tačiau meilė muzikai, kurią Milda vadina savo kalbėjimo būdu, visada nugali. Vien meistriškumo nepakanka. Tai ir mąstymas, ir tam tikras regėjimas, garsų spalvos. Grodama Milda atiduoda visą savo sielą, savo jausmus. Tą jaučia visi klausantys jos atliekamos muzikos.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje vyksiančiame M. Daunoraitės koncerte skambės D. Scarlatti, F. Liszto, F.Chopino, B.Bartoko, L. van Beethoveno, B. Dvariono, L. Liebermanno kūriniai.

Mildos Daunoraitės laimėjimai, įsimintiniausi koncertai ir konkursai

Virginija Januševičienė