Knygos „Mūsų žygis Simono Daukanto taku“ pristatymas

Gegužės 5 d. (penktadienį) 16 val. bibliotekos (Respublikos g. 14) konferencijų salėje – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Juliaus Beinorto knygos „Mūsų žygis Simono Daukanto taku“ pristatymas.

1975 m. Panevėžio žygeiviai ėjo į žygius „Simono Daukanto taku“, maršrutu, suskirstytu į penkiolika etapų, kuriuo 1814 m. pėsčias iš gimtinės į Vilnių mokytis galėjo keliauti Simonas Daukantas. „Ėjome širdyse gaivindami tikrą meilę kiekvienai Tėvynės Lietuvos pėdai ir kiekvienam praėjusio istorinio laiko mirksniui,“ sakoma knygos pratarmėje.

„Mūsų buvo daug – iš Panevėžio, Kauno, Vilniaus, Šiaulių, Jonavos, Kybartų. Ėjome į Vilnių. Kaip prieš pusantro šimto metų Daukantas. Tos penkiolika mūsų kelionių tebuvo simbolinis jo kelio pakartojimas. Bet ne tik – žemaičių ar aukštaičių laukuose liko daug šventų, kaip tada atrodė, mūsų dainų aidų. Aplankėme brangiausias vietas: Žemaičių Kalvariją, Šiluvą, Kražius, Paberžę, Vytauto Mačernio, Maironio gimtines. Matėme, o neretai ir nuotraukose įamžinome senąsias anų dienų žemaičių koplytėles, Vinco Svirskio kryžius. Visi mes buvome kartu, augome ir stiprėjome dvasiškai“, rašo autorius.

Julius Beinortas – neoficialaus Lietuvos žygeivių judėjimo dalyvis, turistinių-kraštotyrinių akcijų organizatorius, vienas iš Sąjūdžio Panevėžio rėmimo grupės steigėjų, Sąjūdžio miesto tarybos narys.

Dalyvaus Genocido ir rezistencijos centro direktorė BIRUTĖ BURAUSKAITĖ, žygeiviai DONATAS SAMĖNAS, JUOZAS DAPKEVIČIUS, prof. LAIMA ŠINKŪNAITĖ, PAULIUS MARTYNAITIS,REGINA VANCEVIČIŪTĖ, knygos nuotraukų autorius, fotomenininkas PETRAS DŪDA, knygos redaktorė ir leidėja LIONĖ LAPINSKIENĖ.

Kviečiame į susitikimą!

Informaciją parengė
Vilija Stokienė
Ryšių su visuomene koordinatorė
Tel. (8-45) 50 20 38