Naujų knygų lentynoje

Senasis Baltijos sidabras iš privačios kolekcijos : [kolekcininkas] Viktor Astanin : tarptautinės parodos katalogas, 2017 m. gegužės 17 d. - rugsėjo 3 d. - Vilnius , 2017.

Pristatome keletą įdomesnių knygų iš parodos „Nauji leidiniai”, kurią galite rasti bibliotekos Didžiojoje skaitykloje (Respublikos g. 14, II a.). Paroda atnaujinama du kartus per mėnesį – spalio 1 ir 15 dienomis. Kviečiame susipažinti!

SENASIS BALTIJOS SIDABRAS IŠ PRIVAČIOS KOLEKCIJOS, 2017. 

Leidinys - tai tarptautinės parodos „Senasis Baltijos sidabras iš privačios kolekcijos“, vykusios 2017 m. gegužės 17 – rugsėjo 3 d. Valdovų rūmuose, katalogas. Ši paroda skirta dabartinės Latvijos teritorijoje XVII a. pradžioje – XIX a. viduryje dirbusių auksakalių kūriniams. Puikiai iliustruotoje knygoje atsispindi pasaulinio lygio sidabro šedevrai iš Baltijos kraštų. Visi kataloge pristatomi eksponatai priklauso žymiam Latvijos kolekcininkui, filantropui Viktorui Astaninui. Beveik šimtas įspūdingų Gotikos, Renesanso, Baroko, Klasicizmo ir Istorizmo sidabro dirbinių, pristato Latvijos auksakalystės raidą bei europinį meninį lygį. Ši knyga yra gera proga skaitytojams susipažinti su bendromis auksakalystės tradicijomis, pasigėrėti subtiliomis sidabro dirbinių formomis ir išraiškingais ornamentais, artimiau pažinti Latvijos istorinį paveldą. Visi katalogo tekstai (įvadiniai straipsniai ir parodos eksponatų aprašai) skelbiami trimis kalbomis: lietuvių, anglų ir vokiečių.


ČIURLIONIO NAMAI VILNIUJE: ISTORIJA IR VEIKLA, 2017. 

Knyga skirta dailininko ir kompozitoriaus M.K.Čiurlionio namų muziejaus (MKČ) 20- mečiui. Leidinį sudaro trys skyriai. Pirmajame skyriuje prof. Vytautas Landsbergis aprašo M.K.Čiurlionio gyvenimą ir veiklą Vilniuje. Antrajame – doc. Remigija Bukaveckienė pasakoja kaip buvo sukurti MKČ namai. Trečiajame – dr. Nida Gaidauskienė apžvelgia MKČ namų veiklą 1995-2015 m. Leidinį papildo DVD, kuriame pateikti trys tapytojo R.Markeliūno sukurti dokumentiniai filmai, skirti trims svarbioms asmenybėms: profesoriui V. Landsbergiui, docentei Remigijai Bukaveckienei ir buvusiam MKČ namų direktoriui Stanislovui Urbonui. Nuotraukų ir knygos apipavidalinimo autorius – fotomenininkas Juozas Valiušaitis.

GOULSTON M. TIESIOG KLAUSYKITĖS, 2017.

Psichiatras, medicinos daktaras, verslo konsultantas Markas Goulstonas leidinyje pateikia nuostabiai paprastų, bet išties veiksmingų patarimų ir metodų, kurie padės bendrauti visose tarpasmeninėse situacijose. Autorius supranta, kad bendraujant svarbu ne tiek strategijos ir metodai, kiek reikalingų ryšių tarp žmonių palaikymas. Jo įžvalgos apie žmonių elgesį – štai tikrieji knygos perlai.


FILLIOZAT I. VISKĄ IŠBANDŽIAU, 2017.

Isabelle Filliozat (Izabelė Filjoza) – psichologė, psichoterapijos pedagogė, Ryšių ir emocijų supratimo mokyklos vadovė, daugybės knygų autorė. Leidinyje autorė apžvelgia kaip ramiai išlaukti 1-5 metukų tarpsnį kai pastoviai susiduriame su vaikų priešgyniavimais, ašaromis ir įniršio priepuoliais. Čia pateikiama daugybė iškalbingų piešinių, mokslinių aiškinimų ir naujoviškų patarimų, tėvams siūlančių elgtis pagal vaiko amžių. Informacija knygoje pateikiama nuosekliai, pagal amžiaus grupes. Nušviečiama daug skirtingų situacijų bei dar daugiau skirtingų galimybių į jas reaguoti. Viena akivaizdu (ir tėvai tai, deja, pamiršta) – vaikai veikia, mato ir mąsto visai kitaip nei suaugusieji, todėl mūsų, suaugusiųjų staigūs ir neapgalvoti interpretavimo būdai dažniau pakenkia vaikui nei padeda.

TERLECKAS V. PRIEŠINIMASIS LIETUVOS NUKRYŽIAVIMUI 1944-1953: MITAI IR TIKROVĖ, 2017.

Ši knyga - protestas prieš partizanų atminties niekinimą, jiems priskiriamų aukų skaičiaus klastotes, tikrųjų žudikų slėpimą, apie ginkluotą ir neginkluotą tautos būtinąją gintį. Šimtų liudininkų lūpomis ir pasitelkus visus esamus šaltinius pasakojama Lietuvos žmonių gyvenimo ir priešinimosi okupacijai 1944-1953 m. istorija. Išsamiai rašoma apie ekonominį terorą, masiškas vagystes ir plėšimus, žuvusiųjų niekinimą ir jo tikslus, partizanų dvasinį pasaulį ir akistatą su partiniais sovietiniais aktyvistais. Knyga yra didelės apimties ( 650 p.) ir gausiai iliustruota.

                 Ciurlionio namai     Tiesiog klausykites     viska-isbandziau     Priesinimasis

Informaciją parengė
Vartotojų aptarnavimo skyriaus
vyresn. bibliotekininkė V.Paltarokienė