Motiejaus Lukšio 110-osioms gimimo metinėms

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Krašto kultūros paveldo sklaidos skyrius parengė virtualią parodą „Motiejus Lukšys: Esu laimingas, kad buvau mokytojas“ kraštiečio rašytojo ir pedagogo 110-osioms gimimo metinėms paminėti. Bibliotekos ekspoziciniuose stenduose veikusi paroda papildyta ir perkelta į virtualią erdvę.

Parodoje pristatomos svarbiausios M. Lukšio gyvenimo ir kūrybinės veiklos datos, autobiografija, straipsniai apie jį, fotografijos ir dokumentai iš M. Lukšio mokytojavimo metų Biržų apskrityje, Panevėžyje ir susitikimų su buvusiais mokiniais. Supažindinama su M. Lukšio ankstyvąja grožine kūryba, spausdinta tarpukario periodinėje spaudoje, su kūrybos rankraščiais, saugomais bibliotekos Krašto kultūros paveldo sklaidos skyriuje M. Lukšio fonde F68, kūrybos leidimais ir jų recenzijomis. Pateikiama M. Lukšio bibliografija (1926–2016).

Parodos rengėjai nuoširdžiai dėkoja rašytojo dukrai gerb. Nijolei Lukšytei, kurios dovanotos asmeninio archyvo fotografijos ir M. Lukšio kūrybos rankraščiai praturtino parodą ir papildė bibliotekos rankraštyną.

Virtuali paroda „Motiejus Lukšys: Esu laimingas, kad buvau mokytojas“

Informaciją parengė
Sigita Marcinkevičienė
Krašto kultūros paveldo sklaidos skyriaus vyr. bibliotekininkė
Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.