Naujienos

2017 07 26

Dailininko Stasio Eidrigevičiaus kolekcija atsivėrė lankytojams

Nuo š. m. liepos 24 d. vienoje iš Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos II aukšto erdvių įsikūrė pasaulinio garso dailininko ir bibliotekos bičiulio Stasio Eidrigevičiaus kūrybos ekspozicija. Kviečiame susipažinti su gausia kolekcija, saugoma bibliotekos fonduose – albumais, iliustruotomis knygomis, plakatais, atvirukais ir kita publikuota bei nepublikuota medžiaga, kurią menininkas dovanojo bibliotekai. Dabar, kai verda diskusijos dėl S. Eidrigevičiaus menų centro įkūrimo Panevėžio mieste, ši pažintis su dailininko darbais ir asmenybe yra itin aktuali ir įdomi.

2017 07 26

RUGPJŪČIO MĖNESĮ BIBLIOTEKOJE

Rugpjūčio mėnesį bibliotekoje sklaidysime istorijos puslapius konferencijoje „Į Laisvę – kelias ir šalikelės“, biblioteka pasipuoš Gražinos Vitartaitės tapyba ir spalvingais kardeliais,  klausysimės pianistės Mildos Daunoraitės koncerto ir žiūrėsime filmus ketvirtadieniais. Kviečiame aplankyti  pasaulinio garso dailininko Stasio Eidrigevičiaus kūrybos ekspoziciją iš bibliotekoje saugomos menininko kolekcijos ir apžiūrėti jo freskinius piešinius bibliotekos erdvėse.

2017 07 18

Elektroninės knygos - portale www.ibiblioteka.lt

Jei esate bibliotekos skaitytojas ir turite LIBIS skaitytojo pažymėjimą, galite 14-ai dienų pasiskolinti ir skaityti elektroninę knygą.

Renginių anonsai

2017 07 26

Dailininkės gyvenimą lydėjo atsitiktinumai

Liepos 27 d. 16 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Konferencijų salėje – dokumentinis filmas „Dailininkai Birutė Žilytė ir Algirdas Steponavičius“ (režisieriai Juozas Matonis, Vytautas Damaševičius, 2003 m., 28 min.).

2017 07 18

Rainių Kančios koplyčios vitražai

 A. Dovydėno sukurto vitražo Rainių Kančios koplyčiai fragmentas.

Liepos 20 d. (ketvirtadienį) 16 val. bibliotekoje vyksiančiame renginyje, skirtame šviesaus atminimo dailininkui vitražistui, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui ALGIRDUI DOVYDĖNUI, bus pristatytas vienas svarbiausių jo kūrinių – Rainių Kančios koplyčiai sukurtų vitražų projektas. 1994 m. už šiuos vitražus dailininkas buvo apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. 

2017 07 12

Vitražo kūrėjui Algirdui Dovydėnui – „Ąžuolėli šimtašaki...“

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka liepos 20 d. (ketvirtadienį) 16 val. kviečia į išskirtinį susitikimą, skiriamą šviesaus atminimo dailininkui vitražistui, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos (1994) laureatui ALGIRDUI DOVYDĖNUI. Ilgamečiam Vilniaus dailės akademijos dėstytojui, profesoriui, talentingam menininkui, dovanojusiam stiklo magijos ir Panevėžiui.